Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Aktualności

Pierwszy Festiwal Słoików Świata na Ursynowie (6 października 2014)

W dniach 3-5 października, na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, odbywały się Festiwal Owoców i Warzyw Świata oraz Festiwal Słoików Świata. Było to pierwsze takie wydarzenie mające na celu naukę najmłodszych i dorosłych mieszkańców o zdrowej, nieprzetworzonej żywności oraz o tym, jak możemy poprzez codzienne działania zadbać o przyszłość środowiska naturalnego.

Organizatorzy Festiwali przeprowadzili szereg konkursów, które były okazją do  odkrywania bogactwa tkwiącego w owocach i warzywach. Za główny cel postawili sobie informowanie, uczenie i pokazywanie, na czym polega zdrowa żywność i jak można dbać o własne zdrowie. Poprzez zabawę chcieli nauczyć dorosłego spojrzenia na środowisko, w którym przyjdzie nam żyć, tym bardziej, że od dzisiejszych działań zależą warunki, które będą miały wpływ na życie społeczeństwa za lat kilkanaście, kilkadziesiąt i dla następnych pokoleń.

Podczas wydarzenia zainaugurowano powstanie Muzeum Słoików Świata. Dzięki mieszkańcom udało się zgromadzić kilkaset słoików o różnych kształtach i rozmiarach, które stworzą swoiste muzeum.

Przez trzy dni festiwalu, z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, budowany był szaniec owocowo-warzywny. Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić heroizm i poświęcenie wielu mieszkańców Warszawy, w tym młodych bohaterów.

Organizatorzy wydarzenia: Cosinus – Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych, Liga Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów.

 

KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją