Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Aktualności

Burmistrz Piotr Guział podpisał list intencyjny z deskorolkowcami (3 października 2014)

3 października w ursynowskim Ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Piotra Guziała ze środowiskiem deskorolkowców. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 100 miłośników jazdy na desce, odbyło się w wyniku podjęcia pochopnej decyzji o likwidacji kultowego i powstałego w wyniku oddolnej inicjatywy konstrukcji do jazdy na deskorolce na „Kortach” przy Kopie Cwila.

Na koniec ponad godzinnego spotkania burmistrz Ursynowa Piotr Guział i przedstawiciele środowiska warszawskiej deskorolki podpisali list intencyjny, w którym burmistrz wyraził wolę podjęcia mediacji między deskorolkowcami a mieszkańcami protestującymi przeciwko wykorzystywaniu „Kortów” do jazdy na deskorolce. Celem mediacji będzie wypracowanie kompromisu ws. zasad użytkowania tego miejsca przez deskorolkowców. W przypadku braku możliwości zawarcia kompromisu burmistrz zobowiązał się do wyznaczenia alternatywnego miejsca do jazdy na deskorolce, przeznaczonego na projekt w formule „Do it yourself”” i wstępnie wskazał miejsca: okolice wiaduktu Dolinki Służewieckiej, teren pomiędzy ul. Puszczyka a ul. Wiolinową na tzw. Olkówku, okolice Górki Kazurki oraz okolicę górki przy ul. Rosoła.

Na spotkaniu pojawili się nieliczni reprezentanci mieszkańców SBM „Techniczna”. Jedna z mieszkanek pozytywnie odniosła się do inicjatywy młodzieży i podkreśliła, że to nie deskorolkarze byli głównym źródłem problemu. Hałas, pojawiający się w późnych godzinach wieczornych, powodowały osoby, które w tym miejscu spotykały się w innym celach niż rekreacyjno-sportowe.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Spółdzielni SBM „Techniczna” i środowiskiem deskorolkowców. Burmistrz dzielnicy wyraża nadzieję, że przyczyni się ono do znalezienia kompromisowego rozwiązania.

 

Pliki do pobrania:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Lipiec   »
P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją