Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Aktualności

Budżet partycypacyjny na 2016 rok dwa razy większy (2 października 2014)

1 października Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o przeznaczeniu na cele realizacji budżetu partycypacyjnego na rok 2016 w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy kwoty 6 100 000,00 zł , tj. 2,01 % środków z prognozowanej kwoty przeznaczonej do dyspozycji Dzielnicy na 2016 rok.

Zgodnie z wytycznymi do dzielnicowego załącznika do budżetu m.st. Warszawy w kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego Zarządy Dzielnic są zobowiązane przeznaczyć od 1% do 2% środków, o których wydatkowaniu zadecydują mieszkańcy. Na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Dzielnicy Ursynów zdecydował o przeznaczeniu 2,01% środków z budżetu dzielnicy na cele realizacji budżetu partycypacyjnego, która wyniosła 6 100 000,00 zł.

29 września odbyła się zorganizowana przez Centrum Komunikacji Społecznej konferencja, na której przestawiono projekt harmonogramu oraz regulaminu przeprowadzania budżetu partycypacyjnego na rok 2016.

Nowy regulamin wprowadza kilka znaczących zmian:

• zgłaszanie projektów za pomocą formularzy internetowych oraz możliwość przeglądania pełnych projektów na stronie internetowej,
• wprowadzenie etapu dyskusji o priorytetach dzielnicowych (I etap),
• przeniesienie etapu preselekcji przed etap weryfikacji projektów,
• wspólne uzgodnienia ostatecznej wersji projektu autora z urzędnikiem,
• zmiana sposobu głosowania – wybór projektów przez głosującego do sumy na dany obszar (limit kwotowy wybranych projektów),
• powołanie koordynatorów ds. budżetu partycypacyjnego w jednostkach miejskich, np. Zarząd Dróg Miejskich.

Nieznacznej zmianie ulegnie sam formularz zgłoszeniowy oraz lista poparcia. Osobom odpowiedzialnym za przeprowadzenie budżetu w dzielnicach najbardziej zależy na wyeliminowaniu odrzucania projektów z powodów formalnych. W kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego projekt ma być uzgadniany tak długo, aż uda się wyeliminować z niego wszystkie błędy formalne. Konferencja miała na celu uzgodnienie projektowanego regulaminu ze stroną społeczną, w tym członkami dzielnicowych Zespołów ds. budżetu partycypacyjnego.

Dokładne zasady i harmonogram drugiej edycji budżetu partycypacyjnego będą znane w połowie października. 

KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Lipiec   »
P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją