Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Aktualności

Sukces międzynarodowy drużyny ISRS "Culani" w curlingu na wózkach! (13 maja 2011)
Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, że drużyna ISRS „Culani” zajęła fantastyczne drugie miejsce w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Curlingu na Wózkach!

Zawody odbyły się w dniach 30.04 – 1.05.2011 r. w hali curlingowej w Pradze. W rywalizacji o tytuł Mistrza uczestniczyły drużyny, które jako jedyne uzyskały wcześniej kwalifikacje podczas wielomiesięcznych rozgrywek w ramach Ligi w Curlingu na Wózkach.

Pomysłodawcą i bezpośrednim gospodarzem przedsięwzięcia był S.C. Praski Instytut Jedličkova o. s. (praska organizacja działająca prężnie na rzecz aktywnej rehabilitacji poprzez różne formy działania, m. in. sport) przy współpracy z Federacją Osób Niepełnosprawnych Czech oraz Czeskim Związkiem Curlingu.

Wszystkie mecze odbywały się w świetnych warunkach sportowych, zgodnie z aktualnym światowym regulaminem curlingu na wózkach.

Wprawdzie młoda drużyna ISRS „Culani” bardzo się rozwinęła w ciągu ostatniego roku, lecz dla wszystkich uczestników osiągnięty wynik jest wyjątkowo przyjemnym zaskoczeniem. W ciągu dwudniowych Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Czech wygraliśmy wszystkie (!) mecze eliminacyjne, pokonując i tym samym eliminując z walki o finał m.in. zdecydowanego faworyta i kandydata do złotego medalu, drużynę z Novego Miasta (Czechy). Znaleźliśmy się w finale, gdzie w niesamowitym meczu z drużyną "Praga A" (Czechy) początkowo objęliśmy prowadzenie 4 punktami. Po nadrobieniu strat przez przeciwników, ponownie wyrównaliśmy wynik, doprowadzając w ostatnim, ósmym endzie meczu do remisu 10:10. W dodatkowym, rozstrzygającym endzie stanowiącym dogrywkę, po dramatycznej, wyrównanej walce drużyna ISRS „Culani” uległa jednym (dosłownie: jednym!) punktem drużynie Praga A.

Postawa naszej drużyny, zarówno podczas Mistrzostw Czech jak i całego cyklu międzynarodowych zawodów w curlingu na wózkach w sezonie 2010/2011 wzbudziła – co odnotowujemy otwarcie – duże uznanie ze strony wszystkich naszych zagranicznych przeciwników na lodowisku oraz klubów i trenerów. Gratulowano nam ogromnego postępu i tak świetnego wyniku - drugiego miejsca na podium w Mistrzostwach Czech! Ogłoszono nas „czarnym koniem” ligi i bardzo pięknie pożegnano podczas uroczystości podsumowania imprezy i wręczania medali – a na tę chwilę naprawdę warto było czekać.

Oczywiście, taki efekt naszej pracy stanowi dla nas najlepszą motywację do tego, aby starać się nadal rozwijać i poszukiwać sposobów na utrzymanie formy w kraju, gdzie nie ma ani jednego profesjonalnego toru curlingowego... Cóż, postaramy się dać z siebie jak najwięcej również w przyszłym sezonie!

Dzięki zaproszeniu od klubów z Czech, ogromnej pomocy ze strony Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy otrzymaliśmy wspaniałą możliwość sięgnięcia po nowe doświadczenia w bardzo niszowej dziedzinie sportu, szczególnie dla osób z niesprawnością ruchową. Na najlepszym gruncie starliśmy się z własnymi emocjami, potrzebą wypracowania metod współgrania w zespole, nowymi wyzwaniami. Nasze marzenie o tak regularnym uprawianiu curlingu na wózkach wydawało się początkowo mrzonką, ale – jak widać – warto mieć pragnienia i, nie oglądając się na „działaczy” czy wielkie instytucje, po prostu dążyć do własnego celu.

Po raz kolejny składamy serdeczne podziękowanie Urzędowi Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawa za udzielenie pomocy finansowej na pierwsze z naszych wyjazdów do Pragi w ramach Ligi Curlingu na Wózkach – bez Państwa zaufania wówczas nie doszlibyśmy tak daleko. Ten srebrny medal i radość z niego jest także Państwa ogromnym udziałem. Kłaniamy się nisko za życzliwość i zrozumienie dla naszych potrzeb i pomysłów na ciekawsze, aktywne życie.

W Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Curlingu na Wózkach drużynę ISRS „Culani” reprezentowali:
Eugeniusz Błaszczak – skip
Maciej Karaś – wiceskip
Jarosław Gosz
Agnieszka Kachel
Jacek Wodzyński.

Opieka trenerska oraz wsparcie wszelkie: Krzysztof „Chris” Balcerzak

Źródło: www.culani.org.pl
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Lipiec   »
P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją