Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Aktualności

III miejsce drużyny ISRS „Culani” w curlingu na wózkach (31 marca 2011)
Drużyna curlerów na wózkach ISRS „Culani” zajęła III miejsce w corocznym turnieju o Grand Prix Trutnova (Republika Czech), który odbył się w Trutnovie w dniach 26-27.03.2011.

Jest w tym także ogromna zasługa Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, który od początku życzliwie wspiera nasz zespół, umożliwiając dalsze szkolenie i uczestnictwo w zawodach. Tym bardziej zatem nasze pierwsze sukcesy są zdecydowanie także Państwa udziałem!

Wynik cieszy tym bardziej, że rok wcześniej w tym samym miejscu drużyna musiała się pocieszyć ostatnią lokatą w klasyfikacji ogólnej – czyli ewidentnie w ostatnich miesiącach poczyniła znaczący postęp a poziom gry istotnie zbliża się do poziomu rywali w tej części Europy.

Turniej odbył się w ogromnej hali (5 torów curlingowych). Lód był doskonale przygotowany, co ma bardzo duże znaczenie, ponieważ gra kamieniami w takich warunkach stanowi naprawdę wielką przyjemność i daje po prostu satysfakcję. Jedyną wadą była wyjątkowo niska temperatura na tafli, przez co solidnie przemarzliśmy, ale jednak kapitalne emocje i nieustająco skaczący poziom adrenaliny rozgrzały curlerów ISRS „Culani” na tyle, aby zrobić, co do nich należało.

ISRS „Culani” dziękuje organizatorom z Klubu Curlingu w Trutnovie oraz Radkovi Pokornemu za zaproszenie i świetne warunki sportowe a kolegom z Klubu Curlingowego w Pradze za wsparcie.

Zawody w Trutnovie stanowiły cenną kolejną lekcję i ważny element szkolenia – po roku od rozpoczęcia startów, drużyna curlingu na wózkach ISRS „Culani” staje do wyrównanej walki na lodzie, co z pewnością sprawia jej zawodnikom rzeczywiście przyjemność i coraz większą satysfakcję!

Za miesiąc curlerzy wybierają się do Pragi, aby uczestniczyć w Otwartych Mistrzostwach Republiki Czech w Curlingu na Wózkach – mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie równie ciekawe!

Drużyna curlingu na wózkach ISRS „Culani” tym razem wystąpiła w składzie:
Maciej Karaś – skip
Jarosław Gosz – wiceskip
Agnieszka Kachel
Jacek Wodzyński
Dominik Gosz – asystent.

Jeszcze raz dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Ursynów za pomoc i zaufanie!

Pełna relacja na www.culani.org.pl
Tekst: Agnieszka Kachel
Foto: Ladin Polnicky oraz Dominik Gosz

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Czerwiec   »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją