Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Rekreacja

Narodowy Dzień Badmintona (6 września 2016)
Już w sobotę 10 września 2016 roku Stadion Narodowy zamieni się w światowe centrum badmintona. Na płycie stadionu zainstalowanych zostanie ponad 50 profesjonalnych kortów do badmintona, na których od 10:00 do 22:00 wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w niezliczonej liczbie atrakcji. Wszystko to w ramach Narodowego Dnia Badmintona, który organizowany jest przez Fundację Polskiego Związku Badmintona.

Przestrzeń stadionu zostanie podzielona na 5 stref:
„strefa dzieci” z pawilonem Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w badmintonowych konkurencjach z atrakcyjnymi nagrodami i pucharami dla najlepszych,
„strefa VIP” czyli korty na których wszyscy odważni dostaną możliwość rozegrać mini mecze ze znanymi aktorami, dziennikarzami czy politykami,
„strefa sport” miejsce turniejów amatorów i różnych grup zawodowych oraz mini turnieje międzypokoleniowe,
„strefa Yonex” ze stanowiskiem tego znanego producenta sprzętu sportowego, przy którym będzie można spełnić marzenia miłośników badmintona – rozegranie seta z największymi światowymi i polskimi gwiazdami tej dyscypliny,
„strefa komercyjna” - w strefie tej każdy chętny będzie mógł odpłatnie wynająć kort wraz z pełną obsługą.

Centralnym miejscem imprezy będzie zainstalowany na prawdziwej scenie kort główny, na którym w świetle reflektorów będzie można podziwiać w akcji najlepszych na świecie badmintonistów i kibicować polskim zawodnikom walczącym o Puchar Polski.

Znani dziennikarze sportowi, dzięki reporterom z mobilnymi kamerami z których przekaz na żywo popłynie prosto na stadionowe telebimy, będą prowadzić relację z rywalizacji we wszystkich strefach imprezy.

Animatorami poszczególnych obszarów będą najlepsi polscy trenerzy i instruktorzy badmintona, a Puchar Polski i mecze gwiazd transmitować będzie Telewizja Polska w kanale TVP Sport HD.

Organizatorzy zaplanowali aukcje koszulek i sprzętu olimpijskiego, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Kort centralny będzie również miejscem wywiadów, pokazów oraz oczywiście uroczystych ceremonii wręczania nagród dla najlepszych uczestników Narodowego Dnia Badmintona.

A wszystko to przy wspaniałej oprawie, dzięki czemu każdy uczestnik imprezy poczuje się jak prawdziwy mistrz!
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Maj   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją