Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Pozostałe

VIII Triathlon Warszawski (19 września 2016)
Dla stu dwudziestu osób ostatnia sobota zaczęła się dość wcześnie. Trzeba było wstać z rana, zjeść i dojechać do pływalni Aqua Relax, aby wystarstować w VIII Triathlonie Warszawskim. Mimo początkowych problemów z wentylacją obiektu organizatorom udało się szybko przeprowadzić część pływacką.

Po jej zakończeniu uczestnicy zawodów przenieśli się do Powsina. Przerwa pomiędzy pływaniem a wyścigiem rowerowym i biegowym jest wyróżnikiem imprezy organizowanej przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Jest ona przewidziana dla amatorów a nawet całych rodzin, więc taka formuła sprawdza się dobrze.

Dystanse też są dostosowane do możliwości osób, które ruszają się, ale nie poddają się codziennym katorżniczym treningom mającym na celu przygotować choćby do Ironman Trathlonu. Czterystametrów do przepłynięcie, dziesięć kilometrów do przejechania i trzy do przebiegnięcia, to nie jest bardzo dużo.

Jednak takie dystanse też potrafią dać w kość. Trasa rowerowa i biegowa prowadziła terenami leśnymi i wąwozami Parku Kultury w Powsinie, partnera imprezy. Krótsze dystanse powodowały, że cały czas na plecach czuć było oddech konkurencji. Nie pomagało też prażące słońce, które mocno dawało się we znaki.

Gdy zawodnicy wpadali na metę nie interesowali się pamiątkowym medalem, tylko szybko sięgali po wodę. Dopiero potem przychodziło odprężenie i uśmiech na zmęczonej twarzy.

Nagrody najlepszym w poszczególnych kategoriach wręczali Grzegorz Górski - Dyrektor Parku Kultury w Powsinie, Anita Nasierowska – Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Rafał Miastowski – Wiceburmistrz Ursynowa.

Nasza galeria zdjęć.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją