Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sporty walki

Judo Legia Cup (16 maja 2016)

Wczoraj w hali ZOS Hawajska Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Judo Legia Cup, czyli zawody funny judo dla dzieci z roczników 2008-2009, 2006-2007 oraz 2004-2005. Na pięciu tatami potykało się kilkuset młodych sportowców.

Impreza rozpoczęła się z samego rana. Po rozgrzewce, która prowadził główny organizator imprezy i jednocześnie znakomity były reprezentant Polski, Krzysztof Wiłkomirski, oficjele: Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski oraz Sekretarz Polskiego Związku Judo Zdzisław Grochowski; otworzyli zawody i pierwsi adepci „łagodnej drogi” (judo: ju - łagodna, do - droga) rozpoczęli pojedynki.

Dzieci zostały podzielone na kategorie wagowe i rywalizowały ze sobą o miano najlepszych tego dnia. W jednej z kategorii chłopców wystąpiła dziewczynka. Nie miała ona rywalek o podobnej wadze i niezrażona przystąpiła do walki z kolegami. Zatrzymała się dopiero w finale, ale po drodze dosłownie demolowała swoich męskich rówieśników błyskawicznie kończąc pojedynki.

Mimo, że walczyli bardzo młodzi judocy, opiekunowie i kibice mieli na co popatrzeć. Walki często były zacięte, dzieci zawzięcie walczyły o uchwyt, próbowały rzutów, dochodziły do trzymań i próbowały się z nich uwolnić. Nawet jeżeli pojawiały się łzy, to judocy zaciskali zęby i działali dalej. Widać, że japońska sztuka walki, to nie tylko szkolenie ciała, ale i ducha.

Po ostatniej komendzie kończącej pojedynek, przyszedł czas na dekoracje. Dokonywali jej Krzysztof Wiłkomirski wraz z Rafałem Miastowskim. Na szyjach dzieci zawisły medale, w rękach pojawiły się dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Najważniejsze jednak, że twarze młodych adeptów judo rozjaśniały uśmiechy. To ważniejsze od wszystkich medali.

Mamy nadzieję, że sukces imprezy zachęcie organizatorów do przeprowadzenia pucharu i w przyszłym roku, a Ursynów zyska kolejną ciekawą cykliczną imprezę sportową.

Zawody były współfinansowane przez Dzielnicę Ursynów w ramach otwartego konkursu dotacyjnego.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją