Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sporty walki

Zawody szermiercze "O Puchar Ursynowa" (29 kwietnia 2016)

W dniach 23 i 24 kwietnia odbył się turniej szermierczy „O Puchar Ursynowa”. Organizatorem imprezy o wieloletniej tradycji był Klub Sportowy d'Artagnan Ursynów a miejscem zmagań była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 340. Jak co roku tak i teraz uczestniczyli w nim zawodnicy i zawodniczki z całej Polski.

W ciągu dwóch dni walczyło łącznie ponad 100 florecistek i florecistów z Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Leszna, Olsztyna, Rudy Śląskiej, Nowego Dworu Mazowieckiego i Warszawy.

W sobotę w zawodach brali udział chłopcy. W starszej kategorii triumfował Igor Bołdziło z UKS MDK­5 Bydgoszcz. W finale pokonał Mateusza Biedrzyckiego z AZS AWF Warszawa. Na trzecich miejscach uplasowali się Bartosz Bohdan z UKS­I Bohun Toruń oraz Iwo Czerwiński (AZS AWF Warszawa).

Z reprezentantów gospodarzy najwyżej zaszedł się Tymon Lewicki – 10 miejsce.

W kategorii młodszej w finale spotkali się dwaj zawodnicy z Warszawy – Karol Fedorowicz (AZS AWF) oraz Tomasz Jurczak (UKS Pałac Młodzieży Syrena). Ostatecznie turniej wygrał ten pierwszy. Na trzecich miejscach zawody ukończyli Mateusz Jurczak z Pałacu Młodzieży Syrena Warszawa oraz Jan Nowak z Polonii Leszno. Z ursynowian najlepiej tego dnia walczył Witold Rosiak, który zajął 10 miejsce.

Drugiego dnia na planszach pojawiły się dziewczęta. W kategorii młodziczek zwycięstwo odniosła Ewa Zacharewicz z UKS De La Salle Gdańsk, która w finale wygrała z Karoliną Żurawską z Budowlanych Toruń. Na podium znalazły się także Zofia Brzezińska – UKS­I Bohun Toruń i Karolina Wasilczuk – UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa.

Najwyżej z zawodników KS d’Artagnan znalazła się Weronika Łada, która zakończyła zawody na 10 miejscu.

W kategorii dzieci walka finałowa dostarczyła wielkich emocji. W finale spotkały się dwie zawodniczki trenujące w Warszawie – Antonina Kwiatkowska – AZS AWF Warszawa oraz florecistka gospodarzy – Julia Dąbrowska.

Walka była bardzo zacięta, po regulaminowym czasie na tablicy wyników widniał remis 6:6. Na kilka sekund przed końcem dogrywki decydujące trafienie zadała Kwiatkowska i to ona tego dnia odniosła turniejowe zwycięstwo.

Wielkie gratulacje należą się jednak Julce, która zajmując drugie miejsce powtórzyła wynik sprzed roku.

Na trzecich miejscach zawody skończyły Weronika Skoczylas – AZS AWF Warszawa i Gabriela Martyniak z Pałacu Młodzieży Syrena Warszawa. Tuż za podium, na 5 miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka KS d’Artagnan – Aleksandra Rolnik.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczali – zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów – Rafał Miastowski, prezes Klubu Sportowego d’Artagnan Ursynów – Anna Wojciechowicz-­Susfał, Mistrz Olimpijski we florecie – Lech Koziejowski oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 340.

W szkole tej od wielu lat tworzone są klasy sportowe o profilu szermierczym.

Turniej był współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów w ramach otwartego konkursu dotacyjnego.

Autor: Wojciech Zabłocki

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją