Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sporty walki

III Liga Funny Judo (13 kwietnia 2016)

W zawodach III Ligi Funny Judo rozgrywanych w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 94 wystartowało 298 zawodników poniżej dziesięciu lat. Do rywalizacji stanęły dziewczynki i chłopcy reprezentujący kluby z całej Warszawy.

Dzieci walczyły na pięciu matach na specjalnych zasadach. Dozwolone były tylko niektóre akcje. Młodzi zawodnicy na walkę z możliwością wykorzystania wszystkich technik judo sportowego poczekają jeszcze kilka lat.

Zawody były organizowane przez Uczniowski Klub Judo „Ryś”. Ten sam klub odpowiada za największą w Polsce imprezę judo, nie tylko młodzieżowego, ale w ogóle – Warsaw Judo Open. Doświadczenie zdobywane podczas przeprowadzania tych zawodów jest nieocenione i rywalizacja dzieci jest prowadzona w szalenie profesjonalny sposób.

Dzięki temu miało się wrażenie, że dłużej od samych walk trwała dekoracja. Na pięciu matach młodzi judocy zmieniali się co chwila. Nie było żadnych przestojów. Duże ekrany pokazywały rozstawienia, które tworzył program komputerowy. Każdy wiedział kiedy i gdzie walczy.

Pierwszą część zawodów w której walczyły dziewczęta obserwował Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski. On też wręczył młodym zawodniczkom nagrody.

Potem na tatatmi weszli chłopcy, którzy stanowili większość zgłoszonych. Wszystkie wyniki można zobaczyć tutaj, na fanpage UKJ Ryś klubu znajduje się też dodatkowa galeria.

Impreza została dofinansowana przez Dzielnicę Ursynów w ramach otwartego konkursu dotacyjnego.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją