Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sporty walki

Floret Witolda Woydy (11 lutego 2016)

Daniel Giacon wygrał turniej o Floret Witolda Woydy, który w ramach Pucharu Europy do lat 17 odbył się w Arenie Ursynów. Holender w finale pokonał Szymona Czartoryjskiego 15:12. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Jakub Dołżycki i Słowak Henrik Egyenes Porsok.

Do rywalizacji stanęło osiemdziesięciu sześciu zawodników z Polski, Holandii, Słowacji, Czech, Meksyku, Białorusi, Włoch, Niemiec, Łotwy i Turcji. To wyraźnie mniej niż jeszcze kilka lat temu, gdy w naszej Arenie mogliśmy podziwiać blisko dwustu florecistów w tym reprezentantów Rosji i Francji – potęg w tej dyscyplinie.

Powód jest prozaicznie prosty. Francuzi stworzyli własne zawody, których termin koliduje z Floretem Witolda Woydy. Większość zawodników wybiera turniej nad Loarą. Daniel Giacon – zwycięzca sobotniej rywalizacji – jest szóstym florecistom rankingu europejskiego. Jeszcze niedawno gościliśmy ścisłą światową czołówkę.

Brak silnej konkurencji spowodował, że kadra polski dość łatwo sięgnęła po Puchar Złotej Drużyny. Kolejne miejsca zajęła reprezentacja Holandii oraz UKS Ateny Gdańsk.

Kolejność z turnieju indywidualnym.
Kolejność z turnieju drużynowym.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Luty   »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją