Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Bieganie

Triathlon Warszawski 2016 (1 września 2016)
Triathloniści po raz ósmy opanują Ursynów. Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji wraz w Parkiem Kultury w Powsinie i UKS G-8 Bielany zapraszają na kolejną odsłonę zawodów podczas których będzie można się sprawdzić w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Jak zwykle uczestnicy będą mogli rywalizować nie tylko w kategoriach indywidualnych, ale i rodzinnej.

Co roku do rywalizacji staje wielu śmiałków, dla których jest to nie tylko możliwość przetestowania swoich umiejętności, ale również świetna zabawa. Nie inaczej będzie w sobotę 17 września. Organizatorzy wyznaczyli limit uczestników na 220 osób. Zapewne jak w poprzednich latach uczestników będzie właśnie tylu ilu może być maksymalnie.

Tradycyjne zawody triathlonowe składają się z trzech etapów. Rywalizacja rozpocznie się od zmagań na pływalni (basen sportowy UCSiR Aqua Relaks), następnie przeniesie się do Parku Kultury w Powsinie, gdzie uczestnicy przesiądą się na rowery, aby zakończyć całe zawody biegiem na dystansie 1-3 kilometrów. 

Organizatorzy imprezy podzielili zmagania na kilka konkurencji. Poza triathlonem, w którym mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, przygotowano również triathlon rodzinny, oraz aquathlon, składający się jedynie z pływania i biegu. Z kolei w triathlonie rodzinnym zostały skrócone dystanse pływackie z 400 do 200 m, rowerowe z 10 do 5 km i biegowe z 3 do 1 km. 

- Celem zawodów jest przede wszystkim promowanie triathlonu i aquathlonu wśród mieszkańców Województwa Mazowieckiego i nie tylko. Triathlon Warszawski ma również umacniać więzy rodzinne, wyrabiać zdrowe nawyki wśród uczestników oraz wyłonić Mistrzów Warszawy zarówno w triathlonie, jak i w aquathlonie – informują organizatorzy wydarzenia. 

Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 15 września do godziny 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc (220 osób). Zgłoszenia wraz z opłatą startową przyjmowane są w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów, w godzinach od 8:00 do 16:00 w Dziale Imprez a od 16:00 do 22:00 w recepcji Areny. Można też wysłać zgłoszenie wraz z dowodem wpłaty pod adres:

Wpisowe za triathlon wynosi 50 zł, za triathlon rodzinny 60 zł, natomiast za aquathlon jedynie 10 zł. Przy zgłaszaniu się do triathlonu rodzinnego należy ponadto podać stopień pokrewieństwa. 

Impreza jest otwarta dla wszystkich, więc udział mogą wziąć nie tylko profesjonaliści, ale też osoby amatorsko uprawiające triathlon. Nie liczy się poziom zaawansowania, a umiejętność rywalizacji fair play i przede wszystkim dobra zabawa. 

Regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie ucsir.pl.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Czerwiec   »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją