Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Gry zespołowe

XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka (21 września 2016)
W weekend 23-25 września 2016 roku na warszawskim Ursynowie odbędzie się XI edycja Memoriału Zdzisława Ambroziaka, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zdzisława Ambroziaka oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Jak co roku weźmie w nim udział sześć drużyn z PlusLigi: Effector Kielce, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Częstochowa, Lotos Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów oraz AZS Politechnika Warszawska. Jeden mecz rozegrany zostanie w Nowym Dworze, a pozostałe w hali Arena Ursynów.

Memoriał Zdzisława Ambroziaka to dla zespołów doskonała okazja do sprawdzenia formy zawodników przed startem PlusLigi, która rusza już 1 października.

Rozgrywane mecze to ostatnia faza przygotowań do sezonu gdzie trenerzy będą mieli okazje przetestować wszystkich zawodników z drużyny oraz różnego rodzaju warianty taktyczne.

W pierwszym dniu rywalizacji naprzeciw siebie staną siatkarze z Kielc oraz Bydgoszczy, którzy swój mecz rozegrają w Nowym Dworze. W drugim meczu przystąpią siatkarze z Częstochowy oraz Warszawy.

Pozostałe drużyny biorące udział w XI Memoriale Zdzisława Ambroziaka rozpoczną swój udział w drugim dniu turnieju. W niedzielę rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce oraz FINAŁ, który zaplanowany jest na godzinę 13.00.

XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka to impreza siatkarska, organizowana w celu uczczenia pamięci Zdzisława Ambroziaka, wybitnego polskiego siatkarza, który między innymi zdobył trzykrotnie Mistrzostwo Polski oraz uczestniczył dwa razy w igrzyskach olimpijskich w Meksyku oraz Monachium.

Po zakończeniu kariery sportowej pracował jako dziennikarz. Komentował zarówno mecze siatkówki jak i tenisa.

Celem memoriału jest również promowanie sportu zgodnego z zasadami fair play.

Każdego roku impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców o czym świadczy hala wypełniona aż po brzegi przez wszystkie trzy dni imprezy.

Bilety do kupienia.
Pliki do pobrania:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją