Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

Athletics Camp (21 czerwca 2016)

Wczoraj w Arenie Ursynów kilkaset uczniów brało udział w IV edycja Athletics Camp. Uczestnicy trenowali pod okiem najlepszych, polskich lekkoatletów – Anity Włodarczyk i Tomasza Majewskiego. Imprezę patronatem honorowym objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

Athletics Camp – Każdy może zostać mistrzem to impreza organizowana cyklicznie przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Jej celem jest szeroko zakrojona promocja lekkiej atletyki wśród dzieci. W tym roku impreza skierowana jest do uczniów klas 4-6. W Warszawie uczestnicy mieli możliwość treningu z wykwalifikowanymi trenerami oraz spotkania z utytułowanymi polskimi lekkoatletami – Anitą Włodarczyk i Tomaszem Majewskim

Celem atletycznych spotkań jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu i uczęszczania na lekcje wf-u. Dzieci, które wzięły udział w campie poznały królową sportu w teorii i praktyce. Dzięki zajęciom prowadzonym przez dietetyków i psychologów sportowych dowiedziały się np. jak wygląda właściwy posiłek młodego człowieka oraz w jaki sposób odpowiednio motywować się do treningów. 

Po części teoretycznej uczestników czekało 20 –minutowe spotkanie z zumbą, które pełniło rolę treningu ogólnorozwojowego.  Następnie pod okiem trenerów dzieci spróbowały swoich sił w sześciu najpopularniejszych konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, biegach i biegach przez płotki.

Nie zabrakło również konkursów, quizów i zajęć integracyjnych, których scenariusz oparty był na podstawie biografii Kamili Skolimowskiej. Każdy z uczestników na zakończenie imprezy oprócz pamiątkowego medalu oraz certyfikatu otrzymał wspomnianą biografię, która pozwoli uczestnikom poznać historię tej wspaniałej lekkoatletki i patronki Fundacji.

Coraz większa liczba dzieci nie chodzi na wf. Poprzez campy organizatorzy chcą pokazać, że lekcje wychowania fizycznego to nie przykry obowiązek a świetna zabawa. Im wcześniej zaszczepimy w dzieciach pasję do sportu i uświadomimy je ile satysfakcji dają treningi i pokonywanie własnych barier tym lepiej. Trening pokaże im również jak ciekawie i aktywnie można spędzić wolny czas – mówi Anita Włodarczyk rekordzistka świata w rzucie młotem.

Partnerami imprezy są: Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Enea, Polanik, Dietetyka Sportowa, Todo, SevenComp i Sweet Home. Wodę uczestnikom imprezy zapewnia Cisowianka.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją