Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

Rekordowe zawody (20 czerwca 2016)

Prawie dwustu uczestników i osiemnaście szkół – to największe zawody Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji dla uczniów klas drugich w całej ich historii. To kolejny dowód na to, że Ursynów może potrzebować nowych pływalni.

Choć nasza dzielnicą ma największe nasycenia pływalniami w Warszawie, to od lat mówi się, że nadal jest większe zapotrzebowanie niż możliwości naszych obiektów. Czwartkowe zawody zdają się to potwierdzać.

Choć same mistrzostwa były pomyślane jako uwieńczenie obowiązkowych zajęć dla drugoklasistów z pływania, to stały się one czymś więcej. W miejskim programie biorą udział tylko szkoły publiczne, a tych mamy na Ursynowie piętnaście. Skąd więc dodatkowe trzy placówki?

Nasze szkoły niepubliczne od lat są mocno zaangażowane w sport międzyszkolny i nie mogło ich zabraknąć podczas tej rywalizacji. Gratulujemy takiej postawy!

Uczestników podzielono na dwie grupy: amatorów i uczniów klas pływackich. Cel był oczywisty. Wyczynowcy mieli startować z sobie podobnymi, a dzieci nie trenujące w pełnym wymiarze miały się sprawdzić we własnym gronie. Za kilka lat, gdy dziś startujący podrosną, podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nie będzie taryfy ulgowej.

W najważniejszych, generalnych klasyfikacjach miejsca na podium zajęli.

Wśród amatorów:
1. SP 81
2. Szkoła Sióstr Niepokalanek
3. Szkoła Fundacji Primus

W klasach pływackich:
1. SP 16
2. SP 322
3. SP 319

Nagrody wszystkim uczestnikom, bo wszyscy je dostali, wręczali: Wiceburmistrzowie Ursynowa – Wojciech Matyjasiak oraz Rafał Miastowski, Przewodnicząca Rady Dzielnicy – Teresa Jurczyńska-Owczarek oraz Dyrektor UCSiR Anita Nasierowska.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją