Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

Międzyszkolne zawody szachowe (25 lutego 2016)

Takich zawodów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży jeszcze u nas nie było. Trenerzy nie pokrzykiwali do podopiecznych by ich zmobilizować do walki, ci też w milczeniu i pełnym skupieniu toczyli swe pojedynki. Żeby zorientować się kto wygrywa trzeba było podejść i dokładnie przyjrzeć się sytuacji. Za nami pierwszy szachowy WOM.

We foyer Areny Ursynów trzydziestu sześciu zawodników z dziewięciu szkół podstawowych rozgrywało czterorundowy turniej w systemie szwajcarskim. Ich zmaganiom przyglądał się Wiceburmistrza Rafał Miastowski z którym wywiad przeprowadziła telewizja TVP ABC przygotowująca materiał do reaktywowanego programu... „Teleranek”! Krótki reportaż z zawodów ukaże się w jednym z pierwszych odcinków wznowionej serii.

Po nieco ponad dwóch godzinach od pierwszego wyjścia białego pionka znaliśmy już kolejność zawodów. I tak, najniższy stopień podium przypadł SP nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty. Srebrne medale wywalczyli reprezentanci SP 340 im. Profesora Bogusława Molskiego. Tytuł Mistrzów Ursynowa i prawo do reprezentowania dzielnicy w miejskich finałach WOM przypadły uczniom PSP nr 6 Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Marceliny Darowskiej.

Nagrody zwycięzcom wręczał Wiceburmistrz Miastowski oraz sędzia główny zawodów Andrzej Szewczak. Jak powiedział podczas zakończenia przedstawiciel władz Dzielnicy:

- Nie podłamujcie się jeżeli zajęliście nie takie miejsce jak chcieliście. Wyniki pokazują tylko w jakim miejscu teraz jesteście. To od Waszej pracy i odrobiny szczęścia zależy jak będzie za rok.

Zapytany przez nas o poziom zawodów sędzia główny powiedział:

- Są tu zawodnicy grający w Mistrzostwach Polski czy zawodach kontynentalnych, a są tacy, którzy właśnie zaczynają przygodę z szachami.

Był to pierwszy turniej szachowy rozgrywany w ramach WOM w historii Ursynowa. Gra królów w tym roku weszła do kalendarza rozgrywek międzyszkolnych i mamy nadzieję, że zadomowi się w nim na dobre.

Raz jeszcze zacytujmy Wiceburmistrza:

- Jesteście zwycięzcami, bo podjęliście rękawice. Na Ursynowie jest więcej szkół podstawowych niż dziewięć. Wy dziś wszyscy byliście lepsi niż ci, którzy się nie pojawili.

Mamy nadzieję, że za rok frekwencja będzie jeszcze lepsza. Już tegoroczne Szkolne Mistrzostwa Ursynowa były sukcesem organizacyjnym i sportowym. Warto więc kontynuować tę passę.

Na koniec, tradycyjnie życzymy triumfatorom turnieju godnego reprezentowania naszej dzielnicy podczas finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Trzymamy za Was kciuki!

Galeria:
Pliki do pobrania:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Luty   »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją