Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

Mistrzostwa dzielnicowe liceów w szczypiorniaka (26 października 2015)

W niedawno zakończonych dzielnicowych eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych dwa nasze najlepsze sportowo licea podzieliły się tytułami. W kategorii kobiet zwyciężyło 63 LO im. Lajosa Kossutha, wśród mężczyzn najlepszymi byli szczypiorniści z 70 LO im. Aleksandra Kamińskiego.

Finał przedstawicielek płci pięknej miał bardzo zacięty przebieg. Bramka decydująca o zwycięstwie gospodyń padła na dwadzieścia sekund przed końcem meczu, a w ostatniej sytuacji tego spotkania dziewczęta z „Kamyka” mogły doprowadzić do remisu, lecz trafiły w poprzeczkę.

Zwycięstwo 63 LO jest dużym sukcesem. Ich konkurentki w ciągu ostatnich dwóch lat wywalczyły złoto i srebro miejskich finałów WOM. Życzymy dziewczętom z Kossutha podobnych wyników w tegorocznym finale!

Mecz o pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn również trzymał w napięciu. Niestety, gospodarzom nie wytrzymywały nerwy i najpierw zaczęli łapać kary, które pozwalały szczypiornistom z „Kamyka” zwiększać przewagę punktową. Koniec końców bramkarz z 63 LO wykrzyczał z siebie w kierunku sędziego o kilka słów za dużo i został wyrzucony z boiska. To był koniec szans Kossutha na wyrwanie zwycięstwa kolegom ze Stokłos.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finałach WOM!

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Październik   »
P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją