Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

Uroczyste podsumowanie XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (23 października 2014)

Dzisiaj w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Bielany” mieszczącym się przy ul. Lindego 20, odbyło się uroczyste podsumowanie XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ursynów reprezentowali: dzielnicowy koordynator sportu szkolnego p. Michała Szpakiewicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 70 im. Aleksandra Kamińskiego p. Anna Szumiec-Mitera, której towarzyszyła nauczycielka WF-u p. Agnieszka Rek, oraz p. Mariusz Karczewski dyrektora Gimnazjum nr 92 im. Jana Ursyna Niemcewicza.

Najpierw rozdano nagrody indywidualne. W zacnym gronie młodych, utalentowanych sportowców oraz prężnych działaczy, dzięki którym poziom organizacyjny WOM ciągle wzrasta, znaleźli się dyrektor Gim 92 p. Mariusz Karczewski, który otrzymał honorową odznakę Szkolnego Związki Sportowego, oraz p. Michał Szpakiewicz, który został wyróżniony za pomoc przy organizacji XLVII edycji WOM.

Następnie przyszedł czas na nagrody dla poszczególnych szkół i dzielnic za zajęcie miejsc od pierwszego do szóstego w różnych kategoriach. Przedstawicielki LO nr 70 odebrały puchar i dyplom za czwarte miejsce wśród warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Warto podkreślić, że Ursynów bardzo rzadko plasuje się wysoko w tej kategorii. Wynika to z małej ilości liceów Ursynowie. Obecnie działają tylko trzy publiczne placówki tego typu. Mamy dużo uczniów w szkołach podstawowych, sporo w gimnazjach, ale w szkołach ponadgimnazjalnych sytuacja wygląda nienajlepiej. Tym goręcej gratulujemy tak dobrego miejsca wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrekcji „Kamyka”.

Potem przyszedł czas na najważniejsze, z naszego urzędowego punktu widzenia, nagrody. Ursynów uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji szkół podstawowych i gimnazjalnych. We wszystkich trzech kategoriach, czyli prócz dwóch wymienionych również w kat. placówek ponadgimnazjalnych, zwyciężyło Śródmieście. Ono też triumfowało w łącznej klasyfikacji dzielnic. Ursynów ponownie był na drugim miejscu.

To przede wszystkim sukces dyrektorów, którzy coraz częściej stawiają na sport i dają swobodę pedagogom, nauczycieli, którzy realizują coraz ambitniejsze plany sportowe, oraz uczniów, którzy sięgają po medale. Dzielnica Ursynów również ma swój udział w popularyzacji sportu szkolnego. Od lat są realizowane ponadprogramowe zawody, nieujęte w oficjalnym kalendarzu Szkolnego Związku Szkolnego, a inwestycje w sportową infrastrukturę przyszkolną może nam pozazdrościć wiele dzielnic.

Wiadomo, że w sporcie szkolnym najważniejsza jest masowość, a nie wyniki. Warto przy tej okazji zauważyć, że ursynowski sukces z XLVII edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, to zasługa bardzo wielu placówek. W dzielnicowych WOM-ach bierze udział coraz więcej szkół, w tym niepublicznych. Duża konkurencja na Ursynowie powoduje, że w miejskich finałach reprezentują nas prawie zawsze silne drużyny. Efektem jest drugie miejsce w Warszawie.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy. Mamy nadzieję, że ten sukces zmobilizuje pozostałe placówki do regularnego udziału w organizowanych przez Dzielnicę rozgrywkach międzyszkolnych.

Galeria:
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Październik   »
P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją