Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

miesiąc: 
Dzielnicowe eliminacje WOM w unihokeju chłopców  
W grupie D powinno odbyć się sześć spotkań, lecz doszło tylko do trzech. Spowodowane to było absencją Szkoły Podstawowej nr 313. Tak więc, prócz gospodarzy z SP 323, swoje umiejętności w unihokeju zaprezentowały Szkoła Stowarzyszenia Primus oraz SP nr 9 STO.
Dzielnicowe mistrzostwa liceów w piłce ręcznej  
W czwartek 30 października w sali gimnastycznej LXIII LO przy ul. Hirszfelda 11 odbyły się zawody w piłce ręcznej w ramach Mistrzostw Ursynowa dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa dzielnicy podzieliły pomiędzy siebie LXX im. Aleksandra Akmińskiego i LXIII LO im. Lajosa Kossutha.
Ćwierćfinał miejskich finałów WOM w piłkę ręczną chłopców  
Dzisiejsze spotkania, reprezentującej Ursynów w miejskich finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Szkoły Podstawowej nr 336, miały podobny przebieg do tych, które oglądaliśmy przy okazji dzielnicowych eliminacji. Drużyna prowadzona przez Piotra Jędraszkę wysoko zwyciężyła obydwu rywali i sięgnęła po pierwsze miejsce w grupie.
Dzielnicowe eliminacje WOM w unihokeju chłopców  
Środa była kolejnym dniem rozgrywek dzielnicowych eliminacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju chłopców. Wczoraj awans do ćwierćfinałów wywalczyły sobie reprezentacje SP 319 i SP 81. Dziś zapadło rozstrzygnięcie w grupie B.
Finał dzielnicowego WOM-u w unihokeju dziewcząt  
Tym razem się udało – chciało się dzisiaj powiedzieć po finale dzielnicowych eliminacji w unihokeju. Gospodynie ze Szkoły Podstawowej nr 323 imienia Polskich Olimpijczyków, po raz drugi, w tym dopiero co rozpoczętym roku szkolnym, znalazły się w finale dzielnicowych rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dwa tygodnie temu wróciły na tarczy. Dziś, to one triumfowały.
Miejskie finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej gimnazjalistów  
Po wielu latach doczekaliśmy się złota i tytułu Szkolnego Mistrza Warszawy w piłce nożnej. Ten sukces jest dziełem Gimnazjum Stowarzyszenia Przymierza Rodzin. Droga do najwyższego stopnia podium nie była łatwa i wiodła przez dwa konkursy rzutów karnych, ale co najważniejsze, udało się!
Uroczyste podsumowanie XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży  
Dzisiaj w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Bielany” mieszczącym się przy ul. Lindego 20, odbyło się uroczyste podsumowanie XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ursynów reprezentowali: dzielnicowy koordynator sportu szkolnego p. Michała Szpakiewicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 70 im. Aleksandra Kamińskiego p. Anna Szumiec-Mitera, której towarzyszyła nauczycielka WF-u p. Agnieszka Rek, oraz p. Mariusz Karczewski dyrektora Gimnazjum nr 92 im. Jana Ursyna Niemcewicza.
Dzielnicowe eliminacje WOM w unihokeju dziewcząt  
Wczoraj w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 323 imienia Polskich Olimpijczyków odbyły się spotkania grupy C dzielnicowych eliminacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju dziewcząt. W grupie znalazły się Szkoła Międzynarodowa z Jagielskiej, SP 318 oraz SP 319. Do dalszych gier awansowały tylko dwa zespoły.
Sztafetowe biegi przełajowe  
W zeszły czwartek w Wesołej odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Ursynów reprezentowały, w podstawówkach SP 322 (kobiety) i SP Sióstr Niepokalanek (mężczyźni) oraz Gimnazjum nr 92 w obu kategoriach. Z zawodów przywieźliśmy dwa brązowe krażki.
Finały dzielnicowych eliminacji WOM w minipiłce ręcznej chłopców  
Dziś, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” odbyły się finały dzielnicowych eliminacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Prócz gospodarzy, w szranki stanęli reprezentanci SP 16, Szkoły Przymierza Rodzin i SP 340.
| 1 | 2 | 3 |
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Październik   »
P W Ś C P S N
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją