Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Sport szkolny

miesiąc: 
Lato w mieście 2016  
Wakacje za pasem, a to oznacza, że już za chwilę ruszy nasza akcja "Lato w Mieście". Jak co roku przedstawimy ofertę dla indywidualnych uczestników tego przedsięwzięcia. Uczulamy zainteresowanych - aby skorzystać z bogatej oferty aktywności należy zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną.
Mistrzostwa Ursynowa w jeździe rowerem na orientację  
W zeszłym tygodniu odbyła się już trzecia edycja Mistrzostw Ursynowa w jeździe rowerem na orientację. Przy sprzyjającej pogodzie dziesięć zespołów cyklistów z ursynowskich szkół szukało 14 dobrze ukrytych znaków w określonym w regulaminie czasie. Nad całością imprezy czuwała służba medyczna - oczywiście także na rowerze.
Athletics Camp  
Wczoraj w Arenie Ursynów kilkaset uczniów brało udział w IV edycja Athletics Camp. Uczestnicy trenowali pod okiem najlepszych, polskich lekkoatletów – Anity Włodarczyk i Tomasza Majewskiego. Imprezę patronatem honorowym objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.
Rekordowe zawody  
Prawie dwustu uczestników i osiemnaście szkół – to największe zawody Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji dla uczniów klas drugich w całej ich historii. To kolejny dowód na to, że Ursynów może potrzebować nowych pływalni.
Szkolne Mistrzostwa w Dwa Ognie  
W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej nr 323 odbyły się Mistrzostwa Szkolne w Dwa Ognie. W jednym turnieju rywalizowały klasy czwarte w drugim trzecie. W przeciwieństwie do innych zawodów szkolnych te są tylko inicjatywą nauczycieli, nie są w programie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawody pływackie klas 1-3 oraz 4-6  
W zeszłym tygodniu na pływalni przy Hirszfelda odbyły się zawody szkolne w których wzięły udział uczniowie klas pływackich. Do rywalizacji stanęli uczniowie SP 322 i SP 319. W ostatniej chwili wycofali się reprezentanci SP 16.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją