Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Stowarzyszenia kultury fizycznej

Stowarzyszenie Tenisowe "Tie Break"
adres: ul. Stokłosy 2a, 02-784 Warszawa
(pokaż na mapie)
telefon: (+48) 22 641 70 15, 608 313 072
e-mail: 
www: www.tiebreak.pl
dyscyplina: tenis ziemny

prowadzone grupy wiekowe: od 4-latków po seniorów

dodatkowa oferta: obozy sportowe

Urząd Dzielnicy Ursynów nie odpowiada za prawdziwość poniższego tekstu. Został on stworzony na podstawie materiałów zewnętrznych celem przedstawienia oferty sportowo-rekreacyjnej na terenie Ursynowa.

Stowarzyszenie Tenisowe „Tie Break” zostało zarejestrowane w 2000. Przez ponad 8 lat działania udało się zbudować przynoszący efekty system szkolenia dzieci i młodzieży. Głównym celem jest nauczanie gry w tenisa (do tej pory udało się wychować kilku Mistrzów Polski zarówno indywidualnie jak i drużynowo w różnych kategoriach wiekowych) i rozpowszechnianie tej dyscypliny jako formy aktywnego spędzania czasu (ze współorganizowanych zajęć co roku korzysta kilkaset dzieci). Współorganizują wraz ze Szkołą Tenisa „Tie Break” zajęcia tenisowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dodatkową zachętą do uprawiania tej dyscypliny oraz szansą na sprawdzenie umiejętności tenisowych podopiecznych jest organizacja różnego rodzaju imprez tenisowych. Nie ma miesiąca bez turnieju, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizowane są turnieje wojewódzkie i ogólnopolskie dla zawodników.

Została nawiazana współpraca ze spółką Amatorski Tenis Polski, pod której egidą organizowane są turnieje dla amatorów - Pań i Panów, dla początkujących (Pomarańczowa Alternatywa) i zaawansowanych, dla dzieci i młodzieży. Organizacja tak wielu imprez jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego.

Dla najmłodszych czyli przedszkolaków przy współpracy z Dzielnicą Ursynów realizowany jest program rekreacyjno - sportowy pod nazwą „Jestem Aktywny” oraz organizowane są corocznie Mistrzostwa Przedszkolaków o Puchar Wielkiego Ursynowskiego Misia.

Szczególny nacisk kładzony jest na szkolenie zawodników. Od ponad roku realizowany jest projekt „Tie Break” Team skierowany do najzdolniejszych tenisistów, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry realizują program szkoleniowy. Działania wspierane są przez Urząd Miasta w ramach programu „Sportowy Talent”.

Zajęcia odbywają się na kortach w następujących lokalizacjach: Koncertowa 8a, Stokłosy 2a, Rosoła 19, Nowoursynowska 161.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją