Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Stowarzyszenia kultury fizycznej

Klub Sportowy "Cobra"
adres: ul. Na Uboczu 3, 02-791 Warszawa
(pokaż na mapie)
telefon: 604 301 845
e-mail: 
data powstania: 1989 r.

dyscyplina: taniec sportowy,
  • taniec nowoczesny,
  • disco dance,
  • hip hop,
  • dance show,
  • latin,
  • funky


Urząd Dzielnicy Ursynów nie odpowiada za prawdziwość poniższego tekstu. Został on stworzony na podstawie materiałów zewnętrznych celem przedstawienia oferty sportowo-rekreacyjnej na terenie Ursynowa.

Klub Sportowy „Cobra” jest licencjonowanym klubem tańca sportowego działającym na terenie Ursynowa od 1989 roku. Klub podczas swojej wieloletniej działalności wykształcił prawie 100 mistrzyń i wicemistrzyń Polski w konkurencjach tańca sportowego (m.in. disco dance, dance show, disco freestyle, hip hop, funky). Zawodniczki KS „Cobra” które zostały zakwalifikowane przez Ministra Sportu i Turystyki do kadry narodowej w tańcu sportowym zdobyły 8 medali Mistrzostw Świata.

Pomimo wyżej wymienionych osiągnięć uważamy, że największym osiągnięciem szkoleniowym KS „Cobra” jest to, że dzięki uczestnictwu w zajęciach ponad 1000 dzieci z Ursynowa nauczyło się dobrze tańczyć. W praktyce KS „Cobra” szkoląc dzieci musi im zapewnić taki poziom szkolenia, aby mogły one w przyszłości uzyskać mistrzowski poziom wyszkolenia w tańcu sportowym.

Taniec sportowy jest taką dyscypliną sportu w której następuje selekcja naturalna, do najwyższego poziomu wyszkolenia dochodzą tylko ci którzy potrafią systematycznie pracować nad poprawą swojego poziomu technicznego. Doświadczenia KS „Cobra” i innych najlepszych w Polsce klubów tańca sportowego dowodzą, że uzyskanie znaczących wyników sportowych wymaga minimum 3-5 lat szkolenia. Pomimo faktu, że większość naszych wychowanków nie uzyskała znaczących wyników sportowych, to taniec pomógł im w realizacji innych zainteresowań.

Trenerem Klubu jest Ryszard Nowogórski licencjonowany tańca sportowego, sędzia międzynarodowy: International Dance Federation, International Dance Organization i Polskiego Związku Tańca Sportowego.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją