Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Stowarzyszenia kultury fizycznej

Stowarzyszenie Parkour United
adres: Warszawa
telefon: (+48) 606 110 067
e-mail: 
www: www.parkourunited.pl
dyscypliny: parkour, freerun
prowadzone grupy wiekowe: 6-15 lat, 15 lat i więcej

Stowarzyszenie Parkour United jest aktywnie działająca wielozadaniową platformą informacyjno-wykonawczą nastawiona na rozwój oraz promocję Parkour i Freerun w Polsce oraz za granicą. Dzięki doskonałemu zapleczu i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy doskonale przygotowani do pracy i działania w środowiskach parkour, pokazów, organizacji eventów czy warsztatów.

Jesteśmy grupką traceurów trenujących razem od paru ładnych lat. Od pierwszego zetknięcia z Parkour marzymy o promowaniu tej aktywności, uświadamianiu ludzi, pokazywaniu im alternatyw na spędzanie wolnego czasu. Promujemy nie tylko Parkour ale przede wszystkim zdrowy, aktywny tryb życia, którego tak bardzo brak w dzisiejszym społeczeństwie. Dlaczego wybraliśmy stowarzyszenie? Taki zabieg daje nam przede wszystkim postać prawną, który świadczy, że nie jesteśmy przypadkowo zebraną grupą osób.

Wierzymy, że jako silna współpracująca grupa z identycznym celem – promowaniem parkour możemy wynieść poziom postrzegania tej dyscypliny na wyższy poziom. Aktualnie jesteśmy jednym z ważniejszych ugrupowań o tematyce Parkour na terenie Polski. W naszym gronie działa ok. 60 osób (stan na styczeń 2012).

Realizujemy projekty takie jak prowadzenie szkoleń, seminariów, konferencji, konsultacje pomagające przy budowie parku przeznaczonego dla ludzi trenujących parkour, a także dostarczamy informacji o ludziach, dokonaniach, produktach czy też organizujemy wycieczki treningowe do innych miast oraz krajów.

W przyszłości chcielibyśmy realizować duże projekty w tym międzynarodowe, a także być stowarzyszeniem rozpoznawalnym na całym świecie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na treningi, które odbywają się co sobotę w gimnazjum nr 92 przy ul. Koncertowej.
Więcej na naszej stronie.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją