Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Stowarzyszenia kultury fizycznej

Klub Judo "Musu"
adres: ul. Koncertowa 4, 02-787 Warszawa
telefon: (+48) 792080093
e-mail: 
www: www.uks-musu.pl
dyscypliny: judo dla dzieci, młodzieży i dorosłych, MMA (mieszane sztuki walk)

prowadzone grupy wiekowe: przedszkolaki; funny judo 4-5 lat, 5-6 lat; judo 7-8 lat, 7-9 lat, judo wyczynowe, judo rekreacyjne dla dorosłych, MMA dla młodzieży i dorosłych

dni treningów: KLIK

opłata miesięczna: KLIK

dodatkowa oferta: treningi indywidualne

Urząd Dzielnicy Ursynów nie odpowiada za prawdziwość poniższego tekstu. Został on stworzony na podstawie materiałów zewnętrznych celem przedstawienia oferty sportowo-rekreacyjnej na terenie Ursynowa.

Krzysztof Wiłkomirski (stopień mistrzowski: IV dan) to dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008), 10-ciokrotny Mistrz Polski Seniorów, zwycięzca Pucharów Świata, brązowy medalista Mistrzostw Świata i Europy. Jesienią 2009 roku otworzył na Ursynowie swój własny klub judo. Marzy o wychowaniu swoich następców, stworzeniu pokolenia zawodników, z którego wyrosną nowi mistrzowie tego pięknego, szlachetnego sportu. Judo nie musi być traktowane jako wyczyn. To szkoła życia i pokory. Szkoła ucząca niewiarygodnej wprost sprawności fizycznej.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty.
Charakteryzuje nas profesjonalizm i wyjątkowa atmosfera. Wyróżnia ograniczona liczebność dzieci w grupach. Jako jedyny klub w Warszawie, ćwiczących dobieramy bardzo starannie - maksymalna różnica wieku w grupie może wynosić jedynie 2 lata (prowadzimy zajęcia Funny Judo: 4-5 oraz 5-6 lat, zajęcia Judo 7-8, 7-9 oraz 10-12 lat).
Serdecznie zapraszamy także rodziców na zajęcia dla seniorów (również od podstaw).

Pierwszy, zupełnie niezobowiązujący trening GRATIS! Zapraszamy.

Dlaczego akurat judo?

Judo jest dyscypliną sportu pochodzącą z Japonii. Dosłownie judo oznacza „łagodną drogę”, „drogę do zwinności”. Jest sportem rozwijającym bardzo wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, stosuje się również gry zespołowe zmodyfikowane w taki sposób, aby mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo.
Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech zarówno fizycznych jak i intelektualnych takich jak: zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację itp. Można więc śmiało powiedzieć, że trening judo ma niezaprzeczalny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży jest jak również to, że judo może stanowić doskonały etap przygotowując do uprawiania innych dyscyplin indywidualnych czy zespołowych. Wśród najlepszych zawodników świata mamy mnóstwo takich przykładów, jak chociażby piłkarze Zinedine Zidane, Boudewijn Zenden (obaj posiadają czarne pasy w judo) czy chodziarz Robert Korzeniowski.
Uprawianie tej dyscypliny można zacząć w bardzo wczesnym wieku na początku szkoły podstawowej a nawet wcześniej. Oczywiście trening judo w tak młodym wieku zawiera przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe i gimnastyczne, przeważają raczej ćwiczenia przygotowawcze, które mają przystosować dziecko do dalszego, bardziej zawansowanego treningu. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy, które dzieci uwielbiają, a więc bawiąc się znakomicie się rozwijają. Szczególną uwagę zwraca się na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, tak aby zmniejszyć ryzyko kontuzji (wszelkiego rodzaju urazów głowy, zwichnięć, złamań oraz skręcenia kończyn). Wszystkie osoby prowadzące zajęcia w klubie Musu posiadają uprawnienia trenerskie. Dzieci ćwiczą na profesjonalnej macie do judo, która dodatkowo położona jest na amortyzujących podkładach oraz na miękkich materacach.
 • oddziaływały wychowawczo na kształtowanie charakteru
 • wprowadzały do zajęć pozytywne stany emocjonalne
 • przyspieszały opanowanie podstawowych elementów techniki i taktyki pełniły rolę środka ogólnego przygotowania fizycznego.

Ćwiczenia prowadzone w formie zabawowej stwarzają określony rytm myślenia, wynikający ze zmienności sytuacji, w których dziecko samodzielnie i szybko musi decydować o doborze odpowiedniego działania. Zabawa i gra włączona do procesu treningowego jest jedną  z podstawowych metod rozwijania i doskonalenia cech charakteru. Wychowanie dziecka odbywa się w warunkach obiektywnie umożliwiających trenerowi dokładne poznanie wychowanka na tle grupy.
 • ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające
 • ćwiczenia korekcyjne oraz gimnastyczne,
 • gry i zabawy ruchowe,
 • nauka sztuki miękkiego padania,
 • nauka i trening technik judo,
 • nauka taktyki walki oraz przygotowanie do udziału w zawodach.

Judo ćwiczy charakter. Rozwija pięć głównych cech:
 • W judo najważniejsze jest budowanie charakteru poprzez wysiłek, samodyscyplinę, ukierunkowane działania, etykietę i stabilność emocjonalną.
 • Dziecko przekonuje się, że aby dojść do czegoś, poprawnie wykonać technikę, czy osiągnąć wynik sportowy, należy wiele razy powtarzać to samo ćwiczenie.
 • Dzięki judo dzieciaki uczą się określać kierunek działania. Powinny wiedzieć, co robią i dlaczego.
 • Etykieta judo, wszystkie ukłony, przywitania i pożegnania – uczy szacunku dla drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, w czym nasz przeciwnik jest lepszy. Nie wiemy, w jakiej sytuacji i kiedy spotkamy się z nim ponownie.
 • Judo uczy stabilności emocjonalnej – tego, że sensowniej jest z dystansem spojrzeć na problem niż poddawać się chwilowym emocjom.

Dlatego właśnie treningi w klubie Judo-Musu to strzał w dziesiątkę!!

Jesteśmy na:
Facebooku
Youtube
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją