Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne

Aikido Tanren Dojo
adres: ul. Lanciego 12, 02-792 Warszawa
telefon: (+48) 501 51 66 66
www: www.tanren.pl
Urząd Dzielnicy Ursynów nie odpowiada za prawdziwość poniższego tekstu. Został on stworzony na podstawie materiałów zewnętrznych celem przedstawienia oferty sportowo-rekreacyjnej na terenie Ursynowa.

W treningu Budo intensywne powtarzanie trudnych ćwiczeń nazywamy "Tanren". Jest to jeden z etapów tworzenia miecza japońskiego "Nihonto". Etap ten polega na uderzaniu młotem w rozpalone do czerwoności żelazo. Podczas kucia miecza wytrącają się zbędne, szkodliwe substancje w postaci iskier. Oznacza to, że kolejny etap "Tanren" oczyszcza ze śmieci.

Dzięki "Tanren" japońskie miecze osiągnęły takie właściwości jak - niełamliwość, elastyczność i ostrość, z których słyną na całym świecie. Oczywiście, miecze japońskie są też bardzo cenione jako wspaniałe dzieła sztuki.

Tak jak "Tanren" doskonali miecz japoński, adept Budo - poprzez liczne ćwiczenia, podobne do kucia miecza - oczyszcza duszę z negatywnych emocji i powadzi do, doskonałości - "niełamliwości, elastyczności i ostrości".

"Tanren" w Budo nie polega tylko na wygrywaniu walki. Przede wszystkim służy do oczyszczenia, siebie ze złych emocji.

Klub Aikido Tanren Dojo, czyli miejsce hartowania ducha przez trening Aikido, został założony przez sensei Przemysława Gawrońskiego w 2002 roku. Klub jest członkiem Polskiej Federacji Aikido od 2003 roku.

Celem działalności klubu jest umożliwienie ćwiczenia japońskiej sztuki walki Aikido w przyjaznej, życzliwej i wspierającej się atmosferze zachowując jednocześnie powagę i dyscyplinę towarzyszącą uprawianiu sztuki walki.

W klubie systematycznie ćwiczy ponad sto osób. W treningach udział biorą dzieci w wieku przedszkolnym (zajęcia integracyjne z dorosłymi), młodzież szkolna, studenci oraz osoby dorosłe włącznie z seniorami po sześćdziesiątce.
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją