Ursynów na sportowo - Serwis sportowy Dzielnicy m.st. Warszawy

Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne

Klub sportowy Kyodo
adres: ul. Jastrzębowskiego 22, Warszawa
(pokaż na mapie)
telefon: (+48) 518 628 928
e-mail: 
www: www.kyodo.pl
powrót do wszystkich obiektów sportowych

Charakterystyka obiektu:

Klub Aikido Kyodō jest organizacją na rzecz rozpowszechniania i rozwoju sztuk walki głównie Aikido.
Naszym celem jest przekazywanie adeptom sztuki walki takiej wiedzy i umiejętności, które wpływają na rozwój osobisty człowieka, poprzez zwiększenie pewności siebie, odrzuceniu kompleksów i strachu.

Prócz Aikido klub prowadzi zajęcia z:

Samoobrony: http://www.kyodo.pl/inne/samoobrona.html

Zajęcia mają zazwyczaj charakter indywidualny, trwają trzy miesiące i mają na celu nauczenia podstaw samoobrony. Autorski program zajęć samoobrony ułożony został w oparciu o sztuki walki, gównie aikido i shaolin kempo, bierze również techniki i inspiracje z ju- jutsu, judo i zapasów.

Jest to jak gdyby skrót, który zawiera najprostsze a zarazem najbardziej skuteczne formy wymienionych sztuk walk.

Shaolin Kempo: http://www.kyodo.pl/inne/shaolin_kempo.html

Shaolin Kempo jest tym samym stylem walki co japońska Shorinji Kempo, której szkół nie ma obecnie w Polsce. Treningi polegają na nauce walki ofensywnej i defensywnej w jednym, gdzie „każdy blok jest ciosem a cios blokiem”, przechwyty i bloki zmieniają się w rzuty, podcięcia. W pracę zaangażowane jest całe ciało, szczególną uwagę zwraca się na pracę bioder opanowaniu centrum równowagi.

Shaolin Kempo zwraca uwagę na poznanie 142 punktów witalnych człowieka, do których w walce stara się dotrzeć. Takie rozwiązanie może niektórym wydawać się brutalne i proste, lecz nie jest to sport walki, lecz sztuka walki, której zadaniem jest wyeliminowanie zagrożenia, a nie zbieranie punktów.

Trening z bronią: http://www.kyodo.pl/inne/trening_z_bronia.html

Na treningach używamy broni drewnianej: bokken, jo, tanto, kij krótki, tonfa. Jej zalety są takie, iż w przeciwieństwie do sparowania bronią ostrą lub tępą może być używana z większą szybkością i siłą, zależnie od stopnia kontroli ataków, używanego opancerzenia i obszarów trafienia. Daje bardziej realistyczne odczucie, niż broń miękka.

Gimnastyka dla seniora: http://www.kyodo.pl/inne/gimnastyka_dla_seniorow.html

Jest stworzona z myślą o osobach starszych, które chcą utrzymać ciało w należytej kondycji fizycznej i psychicznej i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji, wzmocnienie kręgosłupa czy poprawa krążenia, ale przede wszystkim uzyskanie lepszego samopoczucia poprzez aktywne spędzenie czasu w miłym towarzystwie.

Aerobik: http://www.kyodo.pl/inne/aerobik.html

Są to zajęcia prowadzone przy energetycznej muzyce, która mile urozmaica trening i dodaje siły do ćwiczeń. Podstawą jest tu wysiłek tlenowy - ruchy są wykonywane ze stałą intensywnością na tyle długo, że pozwalają na efektywne spalenie tłuszczu, jednocześnie poprawiając ogólną sprawność całego ciała.

Pilates: http://www.kyodo.pl/inne/pilates.html

Pilates to zarówno metoda rehabilitacji ruchowej, doskonała forma rekreacji, a także może być stosowana w formie intensywnego treningu. Te zalety sprawiają, iż zajęcia są dostosowane dla różnych grup osób. Pilates ćwiczą wszyscy: młodzi i seniorzy, kobiety i mężczyźni, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. Leczniczo, profilaktycznie, wzmacniająco.

Zajęcia taneczne dla dzieci: http://www.kyodo.pl/inne/taniec.html

Przedszkolaki mają możliwość poznania niesamowitych zabaw kształcących ogólną koordynację ruchową, poczucie rytmu, pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację.

Dzieci w wieku szkolnym na każdej lekcji uczymy choreografii do najnowszych hitów muzycznych.

Taniec nowoczesny to wiele technik i stylów takich, jak np.:
  • hip hop
  • funky jaz
  • disco show
  • modern jazz
  • musical dance
  • videoclip dance
KALENDARZ IMPREZ
SPORTOWO-REKREACYJNYCH
«   Styczeń   »
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Piłka nożna
Siatkówka
Koszykówka
Sporty walki
Piłka ręczna
Tenis
Taniec
Inne
Komercyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne
Stowarzyszenia kultury fizycznej
Inne organizacje związane ze sportem i rekreacją